ARTYKUŁY HYDRAULICZNE

Lista produktów


Lista produktów

Logowanie

Kontakt

Sklep w Szczekocinach

42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 5
Tel. (34) 355-79-33


 


Sklep w Szczekocinach

42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 5
Tel. (34) 355-79-33
Sklep w Zawierciu

42-400 Zawiercie
ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 4
Tel. (32) 670-82-39
ATG -> Kotły
Kotły
Firma ATG posiada bogatą ofertę kotów centralnego ogrzewania - znajdziesz u nas kotły najlepszych producentów na różne paliwa: węgiel, miał, eko-groszek, drewno, oraz kotły uniwersalne.

Oferujemy kotły wielu producentów o różnych mocach, dzięki temu z nami szybko wybierzesz solidny kocioł odpowiadający twoim indywidualnym potrzebom w bardzo atrakcyjnej cenie.


Kocioł Dworek ZPT EKO
Kotły z podajnikiem tłokowym

Kocioł Dworek ZPT EKO

Kocioł typu DWOREK ZPT EKO jest nowoczesnym kotłem na paliwa stałe sterowanym elektronicznie z tłokowym (szufladowym) automatycznym podajnikiem paliwa umożliwiający nieprzerwaną pracę kotła przez cały okres grzewczy. Obsługa w nim jest sprowadzona do minimum.

Przystosowany jest do spalania węgla kamiennego sortymentu miał jak również węgla typu groszek o granulacji do 40mm. Kocioł wykonany jest z blachy stalowej, kotłowej o grubości 6mm.

Automatyczny sposób podawania paliwa bezpośrednio na ruszt, w połączeniu z dokładnie dobraną ilością powietrza wdmuchiwanego w określone strefy komory paleniskowej sprawia, że kocioł DWOREK ZPT EKO z podajnikiem tłokowym oznacza się wysoką efektownością cieplną i niezwykle niską emisją substancji szkodliwych do atmosfery.

 

Więcej…
 
Kocioł DWOREK ZN
Kotły węglowe

Kocioł Dworek ZNW kotle DWOREK ZN wymiennik ciepła jest prostopadłościanem o podwójnych ścianach, podzielony przegrodami wodnymi. Kocioł wykonany jest z blachy stalowej, kotłowej grubości 6mm.

W przedniej komorze znajduje się palenisko z rusztem wodnym oraz żeliwnym rusztem ruchomym.

W górnej części kotła pod pokrywą znajduje się klapa komory spalinowej, która w trakcie pracy kotła kieruje spaliny w kanał między przegrodami wodnymi do czopucha. Umożliwia to również łatwy dostęp do czyszczenia komór spalinowych kotła.

 

Więcej…
 
Kocioł Dworek MZN
Kotły miałowe

Kocioł Dworek MZNKotły grzewcze DWOREK MZN są urządzeniami nowoczesnej konstrukcji, przystosowanymi do pracy w systemie dolnego oraz górnego spalania paliw stałych.

Kotły DWOREK MZN przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody.

Kotły DWOREK MZN wyposażone są w wentylator i mikroprocesorowy regulator sterujący pracą kotła, co podnosi sprawność, ułatwia obsługę oraz utrzymanie zadanej temperatury.

Kocioł został fabrycznie przystosowany również do pracy z wykorzystaniem naturalnego ciągu spalin. Proces spalania może być wtedy regulowany za pomocą śruby regulacyjnej znajdującej się w klapie dozującej powietrze umieszczonej w drzwiczkach popielnika lub za pomocą miarkownika ciągu (nie stanowi standardowego wyposażenia). Temperaturę odczytujemy wówczas na termometrze tarczowym.

Paliwem podstawowym jest węgiel kamienny sortymentu orzech. Spalanie odbywa się wówczas w systemie dolnego spalania. W tym kotle można spalić również paliwo sortymentu miał. Eksploatacja odbywa się wówczas w systemie górnego spalania. W kotłach tych można również spalać paliwa długopłomieniowe takie jak węgiel brunatny i drewno w różnych postaciach.

Więcej…
 
Kocioł Dworek ZPS-EKO na eko-groszek
Kotły na eko-groszek z podajnikiem slimakowym

Kocioł Dworek ZPS-EKO na eko-groszekKotły Dworek ZPS-EKO stanową konstrukcję stalową spawaną, gdzie realizowana jest wysokoefektywna technika górnego spalania. Powietrze do spalania doprowadzane jest przez wentylator do układu dysz w retorcie paleniska. Wymiennik ciepła jest prostopadłościanem o podwójnych ścianach, podzielony przegrodami wodnymi.

Kocioł wykonany jest z blachy stalowej, kotłowej o grubości 6mm.

Spalanie węgla (groszek o granulacji 5-25mm) odbywa się w retorcie, który podawany jest ze zbiornika węgla za pomocą podajnika ślimakowego. Ilość podawanego paliwa, jak również intensywność nadmuchu wentylatora regulowana jest sterownikiem elektronicznym umieszczonym na górnej pokrywie kotła. Kotły przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody w wymienniku ciepła (bojler). Temperatura wody w kotle nie może przekraczać 90 st.C. Zasyp zbiornika paliwa wystarcza na okres od 3 do 8 dni.

Więcej…
 
Hercules U22 ND żeliwny
Kotły węglowe

Kocioł żeliwny HERCULES U22

UNIWERSALNY ZASYPOWY KOCIOŁ ŻELIWNY NA PALIWO STAŁE

VIADRUS HERCULES U22 jest kotłem grzewczym górnego spalania z żeliwnym wymiennikiem, przystosowanym do spalania wszystkich rodzajów paliw stałych. Istnieje również możliwość przezbrojenia kotła na potrzeby spalania oleju opałowego. Kocioł  U22 może pracować w instalacjach z wymuszonym i grawitacyjnym obiegiem wody. Może być montowany zarówno w układzie otwartym jak i zamkniętym. Kocioł występuje również w wersji „S” z powiększonym otworem załadunkowym. Każdy kocioł jest poddawany w zakładzie produkcyjnym próbie pod ciśnieniem 8 bar.

 

Więcej…