ARTYKUŁY HYDRAULICZNE

Lista produktów


Lista produktów

Logowanie

Kontakt

Sklep w Szczekocinach

42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 5
Tel. (34) 355-79-33


 


Sklep w Szczekocinach

42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 5
Tel. (34) 355-79-33
Sklep w Zawierciu

42-400 Zawiercie
ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 4
Tel. (32) 670-82-39
ATG -> Miałowe -> Kocioł Dworek MZN
Kocioł Dworek MZN

Kocioł Dworek MZNKotły grzewcze DWOREK MZN są urządzeniami nowoczesnej konstrukcji, przystosowanymi do pracy w systemie dolnego oraz górnego spalania paliw stałych.

Kotły DWOREK MZN przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody.

Kotły DWOREK MZN wyposażone są w wentylator i mikroprocesorowy regulator sterujący pracą kotła, co podnosi sprawność, ułatwia obsługę oraz utrzymanie zadanej temperatury.

Kocioł został fabrycznie przystosowany również do pracy z wykorzystaniem naturalnego ciągu spalin. Proces spalania może być wtedy regulowany za pomocą śruby regulacyjnej znajdującej się w klapie dozującej powietrze umieszczonej w drzwiczkach popielnika lub za pomocą miarkownika ciągu (nie stanowi standardowego wyposażenia). Temperaturę odczytujemy wówczas na termometrze tarczowym.

Paliwem podstawowym jest węgiel kamienny sortymentu orzech. Spalanie odbywa się wówczas w systemie dolnego spalania. W tym kotle można spalić również paliwo sortymentu miał. Eksploatacja odbywa się wówczas w systemie górnego spalania. W kotłach tych można również spalać paliwa długopłomieniowe takie jak węgiel brunatny i drewno w różnych postaciach.

Korpus kotła DWOREK MZN wykonany jest z atestowanej blachy stalowej kotłowej grubości 6mm. Palenisko ma kształt prostopadłościanu i od dołu zamknięte jest rusztami wodnymi. Dodatkowo kocioł został wyposażony w ruchome ruszta żeliwne (nie dotyczy kotła 16 kW).

Kocioł został wyposażony w sterownik z wyświetlaczem LCD, który steruje 2 pompami C.O. i C.W.U.. Do sterowania można podłączyć regulator pokojowy. Istnieje możliwość zamówienia sterownika z funkcją PID (opcja dodatkowa), która kontroluje temperaturę spalin.