ARTYKUŁY HYDRAULICZNE

Centralne ogrzewanie

Lista produktów


Lista produktów

Logowanie

Kontakt

Sklep w Szczekocinach

42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 5
Tel. (34) 355-79-33


 


Sklep w Szczekocinach

42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 5
Tel. (34) 355-79-33
Sklep w Zawierciu

42-400 Zawiercie
ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 4
Tel. (32) 670-82-39
ATG -> Rury i złączki
Rury i złączki
Miedziane rury i złączki

złączki miedzineMiedź jest odporna na temperaturę, ciśnienie i promieniowanie ultrafioletowe. Nie ulega starzeniu.
Rury z niej stawiają znikomy opór hydrauliczny, mogą więc mieć małą średnicę; daje to oszczędność materiału i miejsca, instalację łatwo się umieszcza pod tynkiem dlatego dobrze się sprawdzają np. jako gałązki odchodzące od pionów zimnej i ciepłej wody. W odróżnieniu od niektórych tworzyw nie dochodzi w niej do przenikania (dyfuzji) tlenu co bardzo ważne jest przy instalacjach c.o. Montaż jest prosty i szybki, stanowisko pracy niewielkie. Instalacja z miedzi nie zarasta kamieniem. Bardzo ważne: miedź hamuje rozwój bakterii (w tym bardzo groźnych Legionella) i glonów, które najczęściej występują w rurach z tworzyw sztucznych. Cena materiału o 40% przewyższa cenę stali, ale koszt robocizny jest o 30% niższy, a trwałość co najmniej czterokrotnie większa (50 do 100 lat!).

Więcej…
 
PP rury i złączki - zgrzewane

pp rury i złączkiSystemy instalacji sanitarnych i grzewczych przeznaczone są do montażu instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania. Są to nowoczesne i proste w montażu systemy, które umożliwiają wykonanie kompletnych instalacji.

System składa się z rur i kształtek polipropylenowych (PP). Połączenia rur i złączek wykonuje się poprzez zgrzewanie polifuzyjne. Dodatkowym uzupełnieniem systemu są rury PP stabilizowane, które wykorzystywane są głównie do montażu instalacji grzewczych.

Więcej…
 
ocynkowane rury i kształtki

kolano ocynkowaneW ofercie firmy ATG znajdziesz pełen wybór rur ocynkowanych oraz kształtki różnego rodzaju.

Oferuje rury ocynkowane różnych średnic, znajdziesz u nas również pełen zakres kształtek - kolana, kolana nyplowe, trójniki, trójniki redukcyjne, nyple, mufy, redukcje gwity i wile innych.

 

Więcej…