ARTYKUŁY HYDRAULICZNE

Lista produktów


Lista produktów

Logowanie

Kontakt

Sklep w Szczekocinach

42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 5
Tel. (34) 355-79-33


 


Sklep w Szczekocinach

42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 5
Tel. (34) 355-79-33
Sklep w Zawierciu

42-400 Zawiercie
ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 4
Tel. (32) 670-82-39
ATG -> Węglowe -> Kocioł DWOREK ZN
Kocioł DWOREK ZN

Kocioł Dworek ZNW kotle DWOREK ZN wymiennik ciepła jest prostopadłościanem o podwójnych ścianach, podzielony przegrodami wodnymi. Kocioł wykonany jest z blachy stalowej, kotłowej grubości 6mm.

W przedniej komorze znajduje się palenisko z rusztem wodnym oraz żeliwnym rusztem ruchomym.

W górnej części kotła pod pokrywą znajduje się klapa komory spalinowej, która w trakcie pracy kotła kieruje spaliny w kanał między przegrodami wodnymi do czopucha. Umożliwia to również łatwy dostęp do czyszczenia komór spalinowych kotła.

 

Spaliny odprowadzane są do komina przez czopuch usytuowany w tylnej części kotła. Czopuch ma zamontowaną przepustnicę spalin, która umożliwia regulację ciągu. Całość konstrukcji wymiennika ciepła obłożona jest materiałem izolującym ciepło, który wypełnia przestrzeń między wymiennikiem ciepła a obudową kotła.

Kocioł DWOREK ZN jest kotłem z termowentylatorem.

Dzięki zastosowaniu sterownika i wentylatora nadmuchowego utrzymują stałą temperaturę a wymuszony nawiew rozprowadzony dystrybutorami powietrza w komorze spalania powoduje dokładne spalanie opału, co powoduje znaczne oszczędności w użytkowaniu. Kocioł został wyposażony w sterownik z wyświetlaczem LCD, który steruje 2 pompami C.O. i C.W.U. Do sterownika można podłączyć regulator pokojowy. Istnieje możliwość zamówienia sterownika z funkcją PID (opcja dodatkowa) która kontroluje temperaturę spalin.

 

 

Kocioł Dworek ZN przekrój