STEROWNIK ATG MOCY SM Z GNIAZDEM I WTYKIEM

330,00 zł
Brutto

STEROWNIK ATG MOCY SM Z GNIAZDEM I WTYKIEM

Ilość
Dostępny

Dostawa za darmo
Wyświetl koszt wysyłki

STEROWNIK ATG MOCY SM Z GNIAZDEM I WTYKIEM 

Sterownik mocy ATG służy do płynnego sterowania mocą grzania.

Regulacja odbywa się płynnie w zakresie 0-100% (nie jest to regulacja typu włącz/wyłącz) dzięki czemu możliwe jest dokładne utrzymywanie zadanej temperatury.

Do sterownika można podłączyć czujniki temperatury (jeden lub dwa czujniki).

CZUJNIKI NIE SĄ W ZESTAWIE - NALEŻY JE DOKUPIĆ ODDZIELNIE

https://atg.net.pl/sterowniki/675-p675-s-czujnik-temperatury-sd-01-z-gilza-20mb.html

Podstawowe funkcje sterownika

  • płynna regulacja mocą grzania

  • możliwość zapamiętania/ustawienia dwóch wartości mocy obsługa 2 czujników temperatury

  • 3 rodzaje sterownia mocą: włącz/wyłącz, proporcjonalny, PID

  • alarm temperaturowy (z ustawianym opóźnieniem)

  • regulacja grupowa lub fazowa – eliminacja efektu mrugających żarówek

Parametry:

  • napięcie zasilania: 230V

  • zakres regulacji mocy: 0-100%

  • zakres regulacji temperatury: 0-125 stopni C.

  • maksymalna moc regulowana: 5,5kW (wersja bez wtyczek), 3,5kW (wersja z wtyczkami)

  • chłodzenie: wymuszone - wbudowany wentylator

  • rodzaj regulacji: grupowa lub fazowa (wybór użytkownika)

  • typ sterowania: włącz/wyłącz, proporcjonalny, PID

  • przewód zasilający: 3x2,5mm

Zastosowanie:

  • destylacja

  • wędzenie

  • browarnictwo

  • suszarnie

  • ogrzewacze wody

  • grzejniki elektryczne

  • wszędzie gdzie zachodzi potrzeba dokładnego utrzymywania stałej temperatury

Na panelu sterownika znajduje się wyświetlacz LED, 4 przyciski oraz diody sygnalizacyjne.

Na wyświetlaczu pokazywana jest aktualna moc grzania, temperatura czujnika 1, oraz temperatura czujnika 2. Za pomocą czterech przycisków ustawiamy żądaną wartość mocy oraz zadaną temperaturę.

Do zasilania sterownika użyto grubego przewodu zasilającego 3x2,5mm oraz zastosowano duży radiator aluminiowy i wymuszone chłodzenie (wbudowany wentylator) dzięki czemu możliwe jest sterowanie grzałką 5,5kW.

Uwaga: maksymalna moc sterowania 5,5kW dotyczy wersji sterownika bez zamontowanych: wtyczki zasilającej i gniazda grzałki. Maksymalna dopuszczalna moc wtyczki i gniazda to 3,5kW.

Możliwe są 3 rodzaje sterowania mocą grzania:

  • włącz/wyłącz – grzałka pracuje mocą maksymalną (MOC-2) kiedy temperatura jest niższa od zadanej, i nie pracuje (tzn. pracuje z mocą minimalną MOC-1) jeśli temperatura jest równa lub wyższa niż zadana.

  • proporcjonalnie – moc grzałki jest proporcjonalna do różnicy aktualnej i zadanej temperatury. Na przykład jeśli temperatura zadana została ustalona na 90°C to grzałka będzie pracowała z mocą maksymalną (MOC-2) jeśli temperatura będzie znacznie niższa od 90°C i moc grzałki będzie malała im wyższa będzie temperatura, aż do osiągnięcia mocy minimalnej (MOC-1) przy 90°C.

  • PID - grzałka jest sterowana według algorytmu PID (proporcjonalno-całkująco-rózniczkowy) w taki sposób aby starać się utrzymywać zadaną temperaturę. Opis algorytmu PID zdecydowanie wykracza poza ramy niniejszej instrukcji, należy jednak pamiętać, że algorytm steruje grzałką jedynie w zakresie pomiędzy minimalna (MOC-1) a maksymalna (MOC-2) mocą grzałki (nie jest możliwe ustawienie przez PID mocy grzałki większej niż maksymalna ustalona moc, ani mniejszej niż minimalna ustalona moc).

W zależności od tego, ile podłączymy czujników temperatury, zasada działania jest trochę inna:

Bez podłączonych czujników

Na wyświetlaczu pokazywana jest aktualna moc grzania. Przyciskami góra/dół możemy ją zmienić (zatwierdzamy OK).

Naciskając przycisk OK przechodzimy pomiędzy zapamiętanymi mocami – jeden raz OK świeci się dioda MOC oraz dioda „1”, drugi raz OK świeci się dioda MOC i dioda 2, trzeci raz OK i świeci się tyko dioda MOC (moc aktualnie zmieniona)

MOC-1 i MOC-2 również można zmieniać – jak świeci się MOC i „1” zmieniamy (strzałkami góra i dół) MOC-1, analogicznie MOC-2. Ustawienia MOC-1 i MOC-2 zapamiętują się po zaniku zasilania, natomiast moc ustawiona (jak nie świeci się dioda 1 i dioda 2) po włączeniu zasilania zawsze jest ustawiona na 0%.

Z jednym podłączonym czujnikiem

Czujnik musi być podłączony do wejścia „1” - wejście „2” jest nieaktywne dopóki na wejściu „1” nie zostanie wykryty czujnik.

Oprócz MOC-1 i MOC-2, mamy również możliwość ustawiania TEMPERATURA-1 oraz TEMPERATURA-2 – naciskając OK zapalają się po kolei diody:

dioda MOC i dioda 1 – ustawiamy MOC-1 (minimalną)

dioda MOC i dioda 2 – ustawiamy MOC-2 (maksymalną)

dioda TEMPERATURA i dioda 1 – ustawiamy TEMPERATURA-1

dioda TEMPERATURA i dioda 2 – ustawiamy TEMPERATURA-2

TEMPERATURA-1 – to wartość temperatury, którą będzie starał się utrzymywać sterownik, to znaczy będzie tak sterował mocą grzania, żaby utrzymywać tą temperaturę. UWAGA: sterownik będzie regulował mocą grzania w zakresie pomiędzy MOC-1 (minimalna) a MOC-2 (maksymalna). Na przykład: MOC-1=15% i MOC-2=80%, sterownik ustawi moc 80% gdy temperatura aktualna będzie znacznie niższa od temperatury zadanej (TEMPERATURA-1), oraz ustawi moc 15% nawet gdy temperatura aktualna będzie wyższa od temperatury zadanej (TEMPERATURA-1). Jest to szczególnie przydane np. przy destylacji kiedy musimy utrzymać minimalną moc grzania aby utrzymać parowanie. Oczywiście, jeżeli MOC-1 będzie ustawiona na 0% to grzanie będzie mogło się wyłączyć jeśli TEMPERATURA-1 zostanie osiągnięta.

TEMPERATURA-2 jest temperaturą alarmu – po przekroczeniu tej temperatury sterownik zgłosi alarm oraz wyłączy całkowicie grzanie (nawet jak MOC-1 jest większa niż 0%)

Naciskając przycisk „X” zmieniamy wyświetlanie aktualnej wartości (aktualnej mocy lub aktualnej temperatury) tak jak wskazują na to odpowiednie diody.

Po przytrzymaniu przycisku X przez ok 5 sekund sterownik przejdzie w tryb automatycznego zmieniania aktualnie pokazywanych parametrów (tzn. co kilka sekund będzie sam zmianiał aktualną moc i aktualną temperaturę).

Z dwoma podłączonymi czujnikami

Praca sterownika jest taka sama, z tym że temperatura alarmu (TEMPERATURA-2) dotyczy tylko i wyłącznie czujnika 2. To znaczy, że alarm zostanie zgłoszony (grzanie zostanie wyłączne) po przekroczeniu na czujniku 2 temperatury alarmu ale sterowanie grzałką dalej odbywa się według czujnika 1 (oznacza to również, że alarm nie zostanie zgłoszony nawet jeżeli na czujniku 1 zostanie przekroczona temperatura alarmu, bo musi ona wystąpić na czujniku 2, na czujniku 1 dopuszczalne jest przekroczenie TEMPERATURA-2)

Funkcja ta przydana jest np. w procesie destylacji, kiedy chcemy sterować grzaniem aby utrzymywać temperaturę w beczce 90 stopni (czujnik 1 zamontowany w beczce, TEMPERATURA-1 = 90 stopni), jednocześnie chcemy wyłączyć grzanie jeśli temperatura na górze kolumny zauważalnie przekroczy 78,3, na przykład 80 stopni (czujnik 2 umieszczamy na górze kolumny i TEMPERATURA-2 ustawiamy 80 stopni)

Parametry zaawansowane

Po przytrzymaniu przez kilka sekund przycisku OK przechodzimy do edycji zaawansowanych parametrów – na pierwszej pozycji wyświetlany jest numer ustawianego parametru (według poniższego opisu) a na pozostałych polach jego wartość. Po ustawieniu żądanej wartości potwierdzamy OK.

1. Opóźnienie wyłączania grzałki po wystąpieniu alarmu – określa czas (w dziesiątkach sekund czyli wartość 2 odpowiada 20 sekund, 3 odpowiada 30 sekundą itd.) który musi minąć od momentu aktywowania alarmu (przekroczeniu TEMPERATURA-2) aż wyłączy się całkowicie grzałka. Przydatne podczas destylacji, kiedy po zgłoszeniu alarmu możemy jeszcze zareagować np. przymknąć zawór, i jak temperatura spadnie w tym czasie poniżej TEMPERATURA-2 to alarm zostanie wyłączony i grzałka będzie pracować cały czas.

2. Przełączenie widoku, co ile sekund – określa co ile sekund ma się zmieniać aktualnie pokazywana wartość w trybie automatycznego zmieniania pokazywanych parametrów.

3. Regulacja fazowa czy grupowa – 0 fazowa, 1 grupowa

4. Typ regulacji

0 – włącz/wyłącz – grzeje z mocą równą MOC-2 jeśli temperatura jest poniżej zadanej, i nie grzeje (lub grzeje z mocą równą MOC-1) jeśli temperatura jest powyżej zadanej.

1- proporcjonalny – ustala moc (pomiędzy mocą MOC-1 a MOC-2) proporcjonalnie do aktualnej różnicy temperatury aktualnej i zadanej

2- regulacja PID

  1. wartość P regulacji PID

  1. wartość I regulacji PID

  1. wartość D regulacji PID

  2. maksymalna wartość członu całkującego w regulacji PID

  1. czas próbkowania regulatora PID

GWARANCJA 36 MIESIĘCY

DEKLARACJA ZGODNOŚCI WE

ATG Tomasz Gawroński, Marcin Gawroński – spółka cywilna

ul. Jana Pawła II 5

42-445 Szczekociny

Oświadczamy, że produkowany przez nas wyrób

STEROWNIK MOCY ATG

spełnia wymogi zasadnicze następujących dyrektyw:

• 2006/95/WE - Dyrektywa 2006/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady zdnia 12 grudnia 2006 r. w sprawie harmonizacji ustawodawstw państw

członkowskich odnoszących się do sprzętu elektrycznego przewidzianego dostosowania w określonych granicach napięcia.

• 2004/108/WE - Dyrektywa 2004/108/WE Parlamentu Europejskiego i Rady zdnia 15 grudnia 2004 r. w sprawie zbliżenia ustawodawstw Państw

Członkowskich odnoszących się do kompatybilności elektromagnetycznej orazuchylająca dyrektywę 89/336/EWG.

Oraz, że zastosowano następujące normy zharmonizowane:

• PN-EN 60730-1:2012 - Automatyczne regulatory elektryczne do użytku

domowego i podobnego -Część 1: Wymagania ogólne.

• PN-EN 60730-2-9:2011- Automatyczne regulatory elektryczne do użytku

domowego i podobnego - Część 2-9: Wymagania szczegółowe dotyczące

regulatorów z czujnikami temperatury.

Niniejsza deklaracja zgodności WE jest podstawą do oznakowania wyrobu znakiem CE.

Deklaracja ta odnosi się wyłącznie do urządzenia w stanie, w jakim zostało

wprowadzone do obrotu i nie obejmuje części składowych dodanych przez użytkownika końcowego lub przeprowadzonych przez niego późniejszych działań.

ATGSM-G
4 Przedmioty

Specyficzne kody

Nowy produkt

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć